A 4iG Csoport ebben az évben ismételten 60 millió forint értékű digitális innovációs programot indít, hogy segítse a gyógyító személyzet munkáját és hozzájáruljon a modern egészségügyi ellátás fejlődéséhez.

A Semmelweis Egyetem Gyermekgyógyászati Klinika Tűzoltó utcai részlegének mára már hagyományosnak mondható támogatása mellett a 4iG cégcsoport idén a sérült gyermekek oktatásáért létrehozott Bliss Alapítványt is jelentős összeggel segíti.
Az elmúlt évek hagyományait követve a 4iG Csoport idén is különleges módon kívánja megköszönni üzleti partnereinek támogatását. A cégcsoport úgy döntött, hogy az ajándékozásra szánt keretet jótékony célokra fordítja. Ezen évben két kiemelkedő szervezet részesül támogatásban: a Semmelweis Egyetem alapítványai 35 millió forintos adományt kapnak, míg a halmozottan sérült, beszédképtelen gyermekek digitális kommunikációját segítő Bliss Alapítvány 25 millió forinttal gazdagodik. E kezdeményezés nem csupán a társadalmi felelősségvállalás jegyében történik, hanem arra is rávilágít, hogy a közös értékek és célok mennyire fontosak a digitális világban.
Fekete Péter, a 4iG Csoport vezérigazgatója a Semmelweis Egyetem támogatásának átadásakor hangsúlyozta:
Mélyen hiszünk abban, hogy a jövő generációinak támogatása a legértékesebb befektetés, ezért az oktatás és az egészségügy digitalizációja nem csupán a 4iG Csoport projektjei közé tartozik, hanem egy biztos alapot is nyújt a fenntartható jövő megteremtéséhez. A Semmelweis Egyetem folyamatos támogatásával célunk egy stratégiai partnerség kialakítása, amely kifejezi elkötelezettségünket a gyógyító munka fontossága iránt az intézményekben. Cégcsoportunk az elmúlt évek során jelentős erőfeszítéseket tett a hazai egészségügy digitalizálásáért, és bízunk benne, hogy e támogatással hosszú távon is hozzájárulhatunk a Semmelweis Egyetem gyógyító és oktatási tevékenységéhez, valamint a Gyermekgyógyászati Klinika digitális fejlődéséhez.
A 4iG Csoport adományát a Semmelweis Egyetem alapítványai - a Semmelweis Egyetem Alapítvány és az Őrzők Közhasznú Alapítvány - a Tűzoltó utcai épület ambulanciájának informatikai és elektronikai felújítására, valamint egy új digitális oktatócentrum kialakítására fordítja. A Cégcsoport hosszútávú kapcsolatot épít a Semmelweis Egyetemmel, amely a betegek és a dolgozók napi közérzetének javításán felül a jövő generációinak digitális fejlődését is elősegítheti.
Dr. Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora hangsúlyozta:
Célunk, hogy a jövő orvosai messze felülmúlják a jelenlegi tudásunkat, köszönhetően a digitalizáció adta új lehetőségeknek a kutatás, diagnosztika, terápia, betegoktatás és a távfelügyelet terén. A Gyermekgyógyászati Klinika és az egyetem kiemelkedő szereplői a betegellátásnak és az oktatásnak, és az intézmény minden lehetőséget megragad a fejlődés érdekében.
A 4iG Csoport másik támogatottja, a Bliss Alapítvány, egy különleges Augmentatív és Alternatív Kommunikációs Központot (AAKK) üzemeltet, amely a halmozottan fogyatékos, beszédképtelen személyek számára nyújt segítséget. Az augmentatív és alternatív kommunikáció (AAK) egy olyan eszköz- és módszergyűjtemény, amely lehetővé teszi, hogy a súlyos beszédzavarral élő emberek kifejezhessék magukat. E technikák révén az AAK képes "láthatóvá tenni" mindazt, amit a hagyományos formákban nehéz vagy lehetetlen közölni.
Az AAK módszerei és eszközei kulcsszerepet játszanak abban, hogy a sérült emberek hatékonyan tudjanak kapcsolatot teremteni a környezetükkel, ami jelentősen hozzájárul életminőségük javításához. Az alapítvány munkatársai elkötelezetten dolgoznak azon, hogy a sérült egyének számára lehetőséget biztosítsanak az önkifejezésre, ezzel elősegítve a társadalomba való integrációjukat. A Bliss az adományokat kifejezetten az olyan digitális eszközök támogatására fordítja, amelyek speciális oktatási programokat szolgálnak!