A Parlament zöld utat adott a következő év költségvetésének, ezzel megerősítve a gazdasági tervek megvalósítását.
Indiai légikatasztrófa - Az újonnan napvilágra került, részletes felvételek alapján egy brit pilóta szerint kiderülhet, mi állhatott a Boeing tragikus lezuhanásának hátterében.
Kedd délelőtt vitát tartottak Magyarország versenyképességének javítása érdekében egyes törvények módosításáról.
A Törvényalkotási bizottság előadója, Vejkey Imre, a közelmúltban kifejtette véleményét a bizottság június 12-i ülésén, ahol alaposan megvitatásra került a törvényjavaslat. Az ülés során a zárószavazás előtti jelentést és a módosító javaslatokat is egyöntetűen elfogadták. A törvényjavaslat célja, hogy a jogszabályok rendszerét egyszerűbbé és modernebbé tegye, így a vállalkozások számára egy kiszámíthatóbb, átláthatóbb és hatékonyabb jogi keretet biztosítson. A javasolt módosítások célja, hogy áramvonalasítsák az igazgatási eljárásokat, fokozzák az intézmények működésének hatékonyságát, és elősegítsék az állampolgárok, valamint a vállalkozások joggyakorlását.
Répássy Róbert kiemelte, hogy a kormány elkötelezett Magyarország jogi versenyképességének erősítése mellett, célja pedig egy átlátható és jól működő szabályozási környezet megteremtése.
Ezt követően elkezdődött a Magyarország 2026. évi központi költségvetésének részleteinek ismertetése. Vejkey Imre hangsúlyozta, hogy a Törvényalkotási bizottság június 12-i ülésén a törvényjavaslatot már megtárgyalták és elfogadták. Kiemelte, hogy a javaslat számos jogszabály módosítását foglalja magában, fő célja pedig a jogharmonizáció megvalósítása, valamint annak biztosítása, hogy a költségvetési és adótörvények összhangban legyenek, lehetővé téve a zökkenőmentes végrehajtást.
A Parlament kedden délután hozta meg a döntését Magyarország 2026-os központi költségvetéséről.
Horváth Gábor, a Költségvetési Tanács elnöke elmondta, hogy az Országgyűlés elnöke június 10-én küldte meg a 2026. évi központi költségvetésről az Országgyűlés által elfogadott módosítások átvezetését tartalmazó egységes törvényjavaslatot. Többek között kiemelte, hogy a tanács üdvözölte: a költségvetési törvényjavaslatban a kormány elfogadta a testület javaslatát a tartaléknövelésre vonatkozóan. Ennek eredményeként a rendkívüli kormányzati intézkedések előirányzatát 50 milliárd forintról 192 milliárd forintra növelték. Ezzel párhuzamosan ugyanekkora összegű kiadáscsökkentést hajtottak végre, így a költségvetés egyenlege nem változott.