A gazdasági visszaesés nem állíthatja meg a fejlődést: jelentős nyereséget könyvelhetett el a NER őrző-védő vállalata.

Az állami közbeszerzéseken kiemelkedő szereplővé vált vagyonvédelmi vállalat idén már nem Tasnádi Lászlónak biztosítja a jelentős bevételeket. Megérkezett az ESG Holding Zrt. legfrissebb éves beszámolója.
Bár a magyar gazdaság 2024 nagyobb részét recesszió jellemezte, ez nem feltétlenül jelentette azt, hogy minden vállalkozás szenvedett volna el veszteségeket az előző évben. Az első májusban beérkező céges beszámolók közül, amelyeket alaposan áttekintettünk, kiemelkedő nyereséget könyvelhetett el: az ESG Holding Zrt. többségi tulajdonosa 2024 novemberéig Tasnádi László volt, aki a BLK Corporation Kft.-n keresztül irányította a céget. Tasnádi, aki a III/II-es operatív tisztből emelkedett a rendészeti államtitkári posztra, Pintér Sándor belügyminiszter egykori helyettese volt.
A beszámoló szerint az ESG Holding Zrt. 2024-ben 9,2 milliárd forintos árbevételt ért el, ami jelentős növekedés a 2023-as 7,1 milliárdhoz képest. Ugyanakkor így sem közelítik meg a piac két legnagyobb szereplője, a Civil Zrt. és a Valton-Sec Zrt. 20 milliárd forint feletti forgalmát. A bevétel zöme, mintegy 8,8 milliárd forint vagyonvédelmi szolgáltatásokból származott, emellett közel 250 millió forintot hozott a jegy- és bérletellenőrzés is.
Az ESG Holding hivatalos weboldala alapján számos prominens megbízóval bír, többek között a Magyar Nemzeti Vagyonkezelővel, különböző egyetemekkel, kórházakkal, valamint jelentős multinacionális áruházláncokkal. Évek óta ők felelnek a Volánbusz járatain az utasok jegy- és bérletellenőrzéséért.
A 9,2 milliárd forintos bevétel 628 millió forint nyereséget hozott, azonban a közgyűlésről készült jegyzőkönyvben nem szerepel információ arról, hogy a tulajdonos számára osztalékot terveznek-e kifizetni ebből az összegből.
A tulajdonos személye pedig mostanában elég gyakran változik. Korábban megírtuk: Tasnádi László sorra adja el cégeit. Az Opten adatbázisa szerint novemberben már nem ő volt a tulajdonosa az örző-védő cégnek, hanem Fischer József, aki addig csak 20 százalékos tulajdonosa és vezérigazgatója volt a közbeszerzéseken nagyot szakító vállalkozásnak. November 28-án történt meg a váltás, addig Tasnádi László a BLK Corporation Kft. nevű társaságán keresztül birtokolta a holdingot.
Idén januárban újabb érdekes fordulat történt a tulajdonosi körben: az ESG Holding többségi részesedését a Flex Management Zrt. szerezte meg, amely a Petti Csaba érdekeltségébe tartozik. Petti neve tavaly október óta lehet ismerős, hiszen akkor egyhangú döntéssel beválasztották a győri Széchenyi István Egyetemért Alapítvány kuratóriumába. Ez a döntés kiemelkedő jelentőséggel bírt, mivel előtte Palkovics László kormánybiztos lemondott elnöki pozíciójáról, és Dézsi Csaba András, Győr korábbi polgármestere is távozott a kuratóriumból.
Petti Csaba vette át a stafétabotot, ő az Indupro Kft. tulajdonosa és az Innova-X Befektetési Alapkezelő Zrt. vezetője.
Az egyetem alapítványának legfrissebb tájékoztatása szerint Petti Csaba, az Indupro Kft. tulajdonosa, aki fém alkatrészeket és mérnöki megoldásokat kínál az autó-, energia- és védelmi ipar számára, kiemelkedő szakértelemmel bír a lézermegmunkálás terén. Tapasztalatai révén jelentős szerepet játszik a műszaki fejlesztések és innovációk világában, emellett szoros együttműködést ápol a hazai járműipari szereplőkkel, ami tovább erősíti a vállalat piaci pozícióját.
A Budapesti Értéktőzsde oldalán is írnak Petti Csabáról és cégéről, az Indupro Kft.-ről. Innen kiderül, hogy bérmunkában lézeres vágással, lézeres hegesztéssel és -fúrással, fém alkatrészek sorozatgyártásával foglalkozik, fő megrendelőik között van az Audi és a Lamborghini, akiknek karosszéria elemeket gyártanak, főleg nagyon drága luxuskocsikhoz. Az autóipari kitettségüket kicsivel több mint 30 százalékra tudták redukálni, most már vannak ügyfeleik az építőiparból, a Magyar Zene házának aranyszínű fémlemez dekorburkolatát például ők készítették. Dolgoztak emellett az új Néprajzi Múzeum, a MOL torony, az M3-as metró egyes megállóinak fém burkolati elemein is.
Petti Csaba valóban kivételes kapcsolati hálóval bír, amit az ESG Holding átvétele is jól tükröz. A Hvg.hu volt az első, aki beszámolt arról, hogy a 71 esztendős Tasnádi László a visszavonulás mellett döntött. Ezen kívül Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója vásárolta meg az A.B.Y.11 Kft.-t, amelynek korábbi végső tulajdonosa Tasnádi László volt.