A BKV-s szakszervezet bejelentette, hogy közös tiltakozó akciót tervez a vasutasokkal és a volánbuszosokkal együtt.

Az EKSZ elnöke hangsúlyozta, hogy a hatalom magára hagyta a járművezetőket, akik az utasok haragjának és frusztrációjának céltábláivá váltak.
"Lázad a teljes járművezetői szakma, a vasutasok után a BKV-sokat és a volánbuszosokat képviselő szakszervezet is megszólalt: nem tűrik tovább a járművezetők verbális vagy tettleges bántalmazását, amit az utasoktól naponta elszenvednek" - a 444 szerint így kezdődik a BKV-s Egységes Közlekedési Szakszervezet (EKSZ) közleménye, melyből kiderül, hogy a szakszervezet egy vasutasokkal, volánbuszosokkal közös, nagy figyelemfelkeltő demonstrációt fontolgat.
A közleményben megfogalmazottak szerint az EKSZ már öt évvel ezelőtt fordult Pintér Sándor belügyminiszterhez, kérve a "hathatós közbenjárását" a támadások visszaszorítása érdekében, valamint a tettesek szigorú megbüntetésére. Azóta azonban nem történt előrelépés, miközben a különféle atrocitások egyre gyakoribbá és súlyosabbá válnak. A szakszervezet hangsúlyozza, hogy
A vasúti kalauzok mellett a BKV és Volánbusz járművezetőit is folyamatosan támadják az utasok; sajnos, nap mint nap előfordul, hogy fizikai bántalmazás áldozataivá válnak.
Az elmúlt időszakban több esetben is előfordult, hogy utasok csoportosan támadtak meg járművezetőket, akik csupán a munkájukat végezték. Az események tragikus véget értek, hiszen a mentőknek kellett elvinniük a vétlen sofőröket a helyszínről. Gyakran azért támadták meg őket, mert a sofőr a bliccelőket felszólította a jegyvásárlásra. De előfordult, hogy dugóban állva nem tudtak tovább haladni, vagy éppen azért, mert nem nyitották ki az ajtót ott, ahol senki sem jelezte, hogy szeretne leszállni. A lényeg, hogy a sofőrökre bármikor és bármilyen okból rátörhet az utasok felgyülemlett dühének vihara. Ahogy a mondás tartja: függetlenül attól, hogy viselnek-e sapkát vagy sem.
"Meddig nézhetjük tétlenül ezt a helyzetet? Meddig maradhat szó nélkül a jogalkotó és a rendőrség, miközben ez a probléma büntetlenül folytatódik?"
- teszi fel a kérdést Naszályi Gábor, az EKSZ elnöke, aki úgy véli, hogy "a hatalom cserbenhagyta azokat a járművezetőket, akik az utasok haragjának és frusztrációjának vannak kitéve".
A szakszervezeti elnök aggodalmát fejezte ki amiatt, hogy "elérkezik az a pillanat, amikor valaki az életével fog megfizetni azért, mert a hatóságok figyelmen kívül hagyják a sofőrök sürgető figyelmeztetéseit". Ennek következtében javasolni fogja, hogy a vasutasok, a volánbuszosok és a BKV munkatársai közösen szervezzenek egy figyelemfelkeltő és egyben demonstratív megmozdulást, hogy emlékeztessék a döntéshozókat arra, "minden egyes bántalmazás, amit a közlekedési szektor dolgozói elszenvednek - beleértve az esetleges halálos kimenetelt is - az ő lelkiismeretükre hárul".
Kiszolgáltatott helyzetben – A közösségi közlekedésben dolgozó járművezetők nap mint nap bántalmazásnak vannak kitéve. A MÁV munkatársai elmondják, hogy gyakran leköpik őket, sörrel locsolják, sőt, előfordul, hogy fizikailag is támadás éri őket. Lázár János hangsúlyozta, hogy a MÁV dolgozói nem azért vállalták ezt a hivatást, hogy állatként viselkedő utasokkal kelljen szembenézniük.