Az idei okostelefon-piac fellendülését elsősorban az alacsony árkategóriás androidos készülékek népszerűségének tudhatjuk be.


Idén továbbra is egyszámjegyű mértékben nőhet a globális okostelefon-piac, a platformok közül azonban jóformán csak az androidos szegmens tudott ehhez érdemben hozzátenni.

Az IDC piackutató előrejelzése szerint 2023-ban körülbelül 1,24 milliárd okostelefon fog gazdára találni világszerte, ami körülbelül 6,2%-os éves növekedést jelez, miután két évnyi csökkenést követően most újra felfelé ível a piac. Azonban a következő évben várhatóan mérséklődni fog ez a növekedés, még akkor is, ha a mesterséges intelligencia egyre nagyobb szerepet kap a szegmensben, és a hajlítható kijelzős telefonok száma is folyamatosan gyarapszik és fejlődik.

Az eladásokat ehhez képest idén is elsősorban a belépőszintű androidos készülékek értékesítése hajtja, az IDC szerint az ázsiai, latin-amerikai, közel-keleti és afrikai régióban, valamint Kínában ezek szegmense 7,6%-ot erősödött, miközben az iOS -alapú készülékek, azaz az iPhone-ok eladása lényegében hibahatáron belül változott csak.

Gép alapú toborzás: lehet, hogy nem nyeri el a tetszésedet Az mesterséges intelligencia már véglegesen integrálódott a munkaerő-felvételi folyamatokba.

Ennek egyik elsődleges oka, hogy az Apple a tradicionálisan erős piacain, azaz az Egyesült Államokban, Kínában és az Európai Unióban nem tudta számottevően növelni eladásait a harmadik negyedévben, jóllehet az új iPhone-ok megjelenése eltolt hatást gyakorolhat a piaci részarányokra, illetve az iPhone-ok eladása az Apple Intelligence funkciók fokozatos elérhetővé válásával az érintett régiókban (kivéve persze Kínát) idővel erősödni fog, olyannyira, hogy 2025-ben a platform 3,1%-os növekedést érhet majd el, miközben az Androidos mobilok forgalma csupán 1,7%-kal bővülhet.

Related posts