Megérkezett a változás szele: a legfrissebb adatok szerint ötszázszeres növekedés tapasztalható a Facebookról való önkéntes leiratkozások számában. Az emberek körében egyre erősebben terjed az igény, hogy megszabaduljanak a közösségi médiától.


A Meta vezérigazgatója kedden bejelentette, hogy "jelentősen mérsékelni fogja a cenzúrát", és több politikai jellegű tartalmat fog kínálni a vállalat közösségi média platformjain.

A TechCrunch értesülései szerint, bár itthon talán nem keltett túl nagy hullámokat, az Egyesült Államokban a lakosság körében nem éppen népszerű a döntés. Az amerikaiak közül sokan kifejezik elégedetlenségüket, mivel...

A különféle Meta-platformok, mint például a Facebook, Instagram és Threads, törlésére irányuló Google-keresések hirtelen megugrottak, szinte robbanásszerűen növekedve.

A Google Trends elemzése alapján egyre többen érdeklődnek olyan kifejezések iránt, mint például "hogyan szüntethetem meg a Facebookon található összes fotómat", "milyen alternatívák léteznek a Facebookhoz", "milyen módon léphetnek ki a Facebookról", illetve "hogyan törölhetem a Threads-fiókomat".

Az új alternatívák iránti elképesztő érdeklődés egyértelmű bizonyítékát adják a Bluesky és Mastodon platformok iránti keresések drámai növekedése. Ezek a decentralizált rendszerek egyre nagyobb vonzalmat nyernek, különösen azután, hogy Elon Musk átvette a Twitter irányítását, és átnevezte azt X-re.

A Zuckerberg-féle reform tehát a jelek szerint újra teret enged majd - a már korábban is évekig terjedő - álhírek, félretájékoztatások és gyűlöletbeszédek szárnyra kapásának. Az eddigi gyakorlattal szakítva a Meta most fokozatosan visszaállítja a politikai tartalmakat a hírfolyamokba.

A lépés következményeként a politikai megosztottság, az összeesküvés-elméletek terjedése és az erőszakos uszítás ellen tett erőfeszítések bonyolultabbá válhatnak. Ugyanakkor lehetőség nyílik arra, hogy a szabad véleménynyilvánítás terén is nagyobb mozgástér alakuljon ki.

Related posts