Delhusa Gjon és Berki Tamás is elnyerte az Artisjus-díjat, ami a zenei életben kiemelkedő teljesítmények elismerését jelenti.


Átadták az Artisjus előadói és pedagógusi díjait. Az elismerésben idén 12 pedagógus és 12 előadóművész részesült, akik a saját területükön sokat tesznek a kortárs művek népszerűsítéséért.

Az Artisjus Előadóművészi Díjban olyan előadók részesülnek, akik művészeti tevékenységük során előtérbe helyezik a kortárs magyar műveket, és küldetésüknek érzik, hogy minél szélesebb közönséghez juttassák el ezeket. Az Artisjus Pedagógusi Díjjal azokat a zenepedagógusokat, valamint magyar nyelv és irodalom tanárokat jutalmazzák, akik tanári pályafutásuk során nagy hangsúlyt fektetnek a kortárs magyar zene, illetve irodalom terjesztésére. Az Artisjus azzal a céllal alapította a díjakat, hogy köszönetet mondjon a kortárs zene elkötelezett terjesztőinek. Nélkülük aligha születhetnének ma is új zenék, és aligha ismerhetné meg ezeket a közönség - olvasható a szervezet közleményében, ahol az is szerepel, hogy a díjak pénzjutalommal is járó szakmai elismerések, melyek odaítéléséről a szervezet szerzőkből és zeneműkiadókból álló testületei döntenek.

Baricz Gergő énekes, dalszerző a 2011-es X-Faktorban lett ismert, ahol 3. helyezést ért el. Előadóként a Loyal Apples Club és az Acid/Dc zenekarokban, valamint a Házhoz megy a Zenede programsorozatban játszik. Szólóban saját dalaival és megzenésített versekkel lép fel, a Kőbányai Zenei Stúdió Ének tanszakának vezetője és tanára.

Delhusa Gjon egyedi stílusával és sokoldalúságával kiemelkedő figura a hazai zenei életben. Énekes, zeneszerző és dalszövegíró, aki nemcsak Magyarországon, hanem a külhoni magyar közönség előtt is rendszeresen fellép. Karrierje során számos dalt alkotott, amelyek nemcsak saját repertoárját gazdagítják, hanem más művészek, például Peter Srámek és a Romantic együttes számára is írt műveket. Zenéje a szórakoztatás mellett érzelmeket is közvetít, így rajongói számára különleges élményeket nyújt.

Gátos Bálint sokoldalú művész, aki basszusgitárosként, zeneszerzőként, producerként és fordítóként egyaránt jelentős nyomot hagyott a hazai zenei színtéren. Több mint három évtizedes tapasztalatával a könnyűzenei produkciók világában aktívan részt vesz az alkotásban, előadásban és szervezésben. Olyan neves projektekben szerepelt, mint a Váczi Eszter és a Quartet, Szekeres Adrien, CéAnne, Kakadu és Bölömbika, ahol basszusgitárosként tette hozzá tudását. Emellett a Busho Venus produkcióban zeneszerzőként és producerként is kivette a részét, gazdagítva ezzel a zenei palettát.

Kerek Ferenc Csaba zongoraművész, egyetemi tanár. Jelenleg a Szegedi Tudományegyetem Bartók Béla Művészeti Kar Zongora Tanszék zongora főtárgy tanára. 2003-tól 2013-ig az egyetem Zeneművészeti Karának alapító dékánja, 1995 és 2003 között a Zongora tanszék vezetője. 1988 és 2006 között a Magyar Barokk Trió tagja. Számos országos és nemzetközi verseny zsűritagja.

Kiss Flóra énekesnő, magánénektanár, jelenleg a Subtones, a Káltes Ekwa és a Szilárd Piano Project énekese, szólóprojektje pedig florasfloras néven működik. Korábban többek között a Balázs Elemér Group és a Modern Art Orchestra énekese volt, és vokalistaként is számos produkcióban szerepelt, lemezen, filmzenékben és élő turnékon.

Kutrik Bence egy sokoldalú művész, aki zeneszerzőként és zongoristaként is kiemelkedő szerepet játszik a magyar zenei életben. Jelenleg ő a Magyar Zeneszerzők Egyesületének elnöke, ahol a hazai zeneszerzők érdekeit képviseli. Bence a Dunakanyar Kortárs Zenei Fesztivál megálmodója és művészeti vezetője, amely platformot biztosít a kortárs zenei alkotások számára. Emellett tagja a STUDIO5 alkotócsoportnak is, amely újító szellemű projektekkel gazdagítja a zenei tájat.

Németh Gábor Alajos egy sokoldalú zeneművész, aki nem csupán zeneszerző és zenetanár, hanem a zenei élet kiemelkedő alakja is. Jelenleg a Németh Gábor Project, az SBB együttes, valamint a Dinamit együttes dobosa, és 2007 óta a Kőbányai Zenei Stúdió Dob tanszakának elismert oktatója. Zenei pályafutását 1976-ban kezdte a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Jazz tanszakán, de már 1973 óta aktívan részt vesz a zenei színtéren. Olyan híres zenekarokban játszott, mint az Apostol, a Bikini, a Beatrice, a Kormorán és a P.Mobil, így gazdag tapasztalatát és tudását a legnagyobb hazai előadók között kamatoztathatta.

Poniklo Imre előadó, zeneszerző, 2000 óta az Amber Smith zenekar énekese, gitárosa, és frontembere, 2024 tavaszán jelent meg kilencedik, Once Upon A Time' című lemezük. 2003 és 2007 között a Yonderboi zenekar énekese és turnézó tagja volt. 2011-től a The Poster Boy zeneírója, énekese, zongoristája és gitárosa, valamint 2011 óta háttérzenei szerző is.

Razvaljajeva Anasztázia hárfaművész és egyetemi tanár, aki a zene világában valódi szenvedéllyel és elkötelezettséggel dolgozik. Tagja a Duo SeRa szaxofon-hárfa duónak, ahol különleges zenei élményeket nyújt a közönségnek. Jelenleg a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem adjunktusaként, valamint a Szent István Király Zeneművészeti Szakgimnázium hárfatanáraként osztja meg tudását és tapasztalatait a fiatal tehetségekkel. A tanítás mellett Anasztázia rendszeresen lép fel szóló- és kamaraesteken, ahol varázslatos zenei pillanatokkal ajándékozza meg a hallgatóságot.

Seleljo Erzsébet szaxofonművész, a Duo SeRa szaxofon-hárfa duó tagja, valamint rendszeres kamarapartnere zongoraművész testvére, Seleljo Irén. Jelenleg a budapesti Bartók Béla Zeneművészeti Szakgimnázium és a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem szaxofontanára.

Szent Efrém vokális együttes, tagjai: Balázs Edgár, Bubnó Lőrinc, Bubnó Tamás, Oláh Marcell, Papp Viktor, Rácz Ambrus, Tóth Péter, 2024-ig Bubnó Márk. Rendszeresen koncerteznek Európa-szerte, de felléptek már Afrikában, Indiában és Dél-Amerikában is. Olyan neves előadókkal dolgoztak együtt, mint Abeer Nehme, Victor Solomon és a King's Singers. 2002 óta 18 lemezük jelent meg.

A Weiner Ensemble, amely 2014 szeptemberében alakult a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem végzős és doktorandusz hallgatóiból, egy különleges zenei közösséget alkot. Tagjai, akik mindannyian kiemelkedő tehetségek, a következőképpen oszlanak meg: Baksai Réka a hegedűs szerepét tölti be, míg Balogh-Jámbor Janka csellón varázsol. A fuvola szólamait Sziroczák-Bán Annamária és Bán Máté játssza, a zongorán Dani Imre kísér, míg a klarinétot Pálfi Csaba szólaltatja meg. 2023-ban az együttes új dimenziókat nyitott meg, létrehozva saját kortárs zenei oktatási programját, amely célja a modern zene népszerűsítése és a fiatal tehetségek támogatása.

Berki Tamás István a jazz világának sokoldalú művésze, aki énekesként, zeneszerzőként, szövegíróként és pedagógusként is maradandót alkotott. Pályafutása során összesen 27 éven át tanította a fiatal tehetségeket a Bartók Béla Zeneművészeti Szakiskola Jazz-ének szakán. Ezt követően a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Művésztanárképző Főiskoláján és magán a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen is megosztotta tudását. Emellett 18 évig vezette a Kőbányai Stúdió Ének tanszakát, ahol számos énekest inspirált és segített kibontakoztatni tehetségét.

Blaho Attila zongoraművész és -tanár, jelenleg a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar mesteroktatójaként jazz-zongora, zeneelmélet és jazztörténet tárgyakat tanít.

Bősze Bea előadóművész, pedagógus, 2009 óta foglalkozik ének- és hangképzés oktatással. 2012-ben alapította a Hangképző Zeneműhely magán zeneiskolát, amit jelenleg is vezet.

Cinka István, a Zagyvarékasi Damjanich János Általános Iskola elhivatott magyar-történelem szakos pedagógusa, már négy évtizede formálja a fiatalok tudását és gondolkodását. Munkája mellett szenvedélyesen foglalkozik a rékasi irodalmi örökség feltérképezésével és népszerűsítésével, hozzájárulva ezzel a helyi kultúra gazdagításához. Évekig vezette a Móricz Zsigmond Társaság Zagyvarékasi Tagozatának titkári posztját, ahol elkötelezetten támogatta a közösségi irodalmi kezdeményezéseket és eseményeket.

Csernák Lászlóné pedagógus, a Budapest XVIII. kerületi Vörösmarty Mihály Ének-zenei, Nyelvi Általános Iskola és Gimnázium magyartanára. Tanári pályafutása során elkötelezetten foglalkozik a versenyszervezéssel és a tehetséggondozással, folyamatosan keresve azokat a lehetőségeket, amelyek segítik diákjait kiemelkedő teljesítményük kibontakoztatásában.

Demel Eszter karnagy és pedagógus, aki 1990 óta a veszprémi Csermák Antal Zeneiskola szolfézstanára. Emellett ő a Gárdonyi Zoltán Ifjúsági Kamarazenekar irányítója is. Elkötelezett híve a Kokas-pedagógiának, amelynek akkreditált oktatójaként tevékenykedik.

Dombi Józsefné Kemény Erzsébet egy sokoldalú pedagógus és előadóművész, aki 1973 óta formálja a zenei oktatást a Szegedi Tudományegyetem Művészeti Intézet Ének-zene Tanszékén. Jelenleg nyugalmazott főiskolai tanárként zongora, zenetörténet, továbbá Erasmus hallgatóknak szóló, különleges programokat, mint például a Nature in Music és a The Art and Methodology of Kodály, vezet. Munkássága során nemcsak a zenét tanítja, hanem a zene iránti szenvedélyt is átadja diákjainak, gazdagítva ezzel a zenei közösséget.

Éles Gábor gitárművész és -tanár, 25 éve a biatorbágyi Pászti Miklós Művészeti Iskola oktatója, kezdeményezésére jött létre a Regionális és Budapesti Gitárfesztivál, melyet immár 8. alkalommal rendeztek meg. 13 éven át tanított a Lauder Iskolában.

Geröly Tamás Sándor egy kiemelkedő dobos, ütőhangszeres művész és elismert tanár, aki 2008 óta a Bartók Béla Konzervatórium tanári karát erősíti. Pályafutása során számos neves zenésszel működött együtt, többek között Szabados György, a Dresch Quartet és a Dél-Alföldi Szaxofonegyüttes tagjaival. Művészete és pedagógiai tevékenysége révén jelentős hatással van a magyar zenei életre.

Gorbunova Natalia hárfaművész és tanár, aki a szegedi Gál Ferenc Egyetem Vántus István Zeneművészeti Szakgimnáziumában és a Király-König Péter Zenei Alapfokú Művészeti Iskolában tanítja a hárfázást. Előadóművészként a Szegedi Szimfonikus Zenekar szólamvezetőjeként tevékenykedik, ahol művészi tehetségével és elhivatottságával gazdagítja a zenekar előadásait.

Gráf Zsuzsanna karnagy, pedagógus és kamarazenész, 1989-ben álmodta meg a Városmajori Gimnázium zenei tagozatát, valamint megalapította az Angelica Leánykart, melyeknek azóta is elkötelezett vezetője és karnagya. Tanári pályafutása mellett a Liszt Ferenc Zeneakadémián óraadó tanárként is tevékenykedik, és a Magyar Kodály Társaság Elnökségében is aktívan részt vesz. Zsuzsanna munkássága a zenei nevelés és a közösségi muzsikálás terén kiemelkedő, inspirálva ezzel számos fiatal zenészt.

Kelemen Angelika egyedi jazzénekes és előadóművész, aki a Hang Szín Tér Művészeti Gimnázium jazz-ének tanáraként tevékenykedik. Múltja 10 évre nyúlik vissza, amikor a kétegyházi zenetábor énekcsoportjának tanárává vált, és azóta is elkötelezetten neveli a fiatal tehetségeket. Öt éve pedig a Bodajki Jazz Tábor jazz-ének tanára, ahol szintén hozzájárul a zenei közösség fejlődéséhez. Az idén 20 éves Kelemen Angelika Jazz Quartet énekese, amely évek óta a jazz világában otthonosan mozgó formációként van jelen.

Related posts