Egy izgalmas sorozat létrehozásához vajon elegendő csupán Colin Firth karizmatikus jelenléte és Nagy-Britannia gazdag történelme? Az ilyen kombinációk sokat ígérnek, de a valódi sikerhez több összetevőre van szükség: erős forgatókönyvre, megkapó karaktere

Megérkezett az első sorozatfeldolgozás a történelem egyik legmegrázóbb eseményéről, a 80-as években történt Lockerbie-merényletről. A légikatasztrófához vezető robbantás körüli rejtély és a mai napig tartó, bonyolult nyomozás témája valóban izgalmas alapanyagot kínál. Ám a SkyShowtime által készített sorozat sajnos nem tudja kihasználni ezt a potenciált, és inkább unalmasra sikerült, semmint lebilincselőre. Kritika.
Harminchét évvel ezelőtt történt a Pan Am légitársaság egyik transzatlanti járatának tragikus felrobbanása a skót Lockerbie városa felett. Ez az esemény nem csupán egy légikatasztrófa, hanem a brit kriminalisztika legsúlyosabb terrorcselekménye is maradt, és a mai napig nem sikerült megnyugtató választ találni a felmerülő kérdésekre. Az igazság keresése azonban nem maradt el, hiszen több dokumentumfilm készült a témában. Idén pedig két új sorozatfeldolgozás is érkezik: a SkyShowtime-on már látható a "Lockerbie: Az igazság nyomában", amelyben Colin Firth a nyomozás szövevényes útjain indul el, míg a BBC és a Netflix közös produkciója hamarosan bemutatásra kerül, mely a skót és amerikai hatóságok nyomozására helyezi a hangsúlyt.
A Sky verziójának különlegessége, hogy nem a hivatalos nyomozás és a tárgyalások szokásos keretét követi, hanem Dr. Jim Swire, az egyik áldozat édesapjának könyvére épít. Dr. Jim Swire nézetei drámaian eltérnek attól, amit a skót és amerikai hatóságok állítanak a 1988. december 22-i eseményekről. Az ő perspektívája egy alternatív narratíva, amely új megvilágításba helyezi a tragikus eseményeket.
A karácsony előtti járat Frankfurtból indult Amerikába, egy londoni megállóval. Dr. Swire lánya, Flora is aközött a 243 utas között volt, akik a 16 fős személyzet kíséretében a Heathrow reptéren szálltak fel a gépre - New Yorkba indult, hogy az ünnepeket amerikai barátjával töltse. 38 perccel a felszállás után, valahol Skócia felett a gépen bomba robbant. A fedélzeten tartózkodók azonnal meghaltak, a gép roncsait 130 km hosszan szórta szét a szél, egy több mint 2000 négyzetkilométeres területen landoltak. Legnagyobb részük egy Lockerbie nevű kisvárosban, ahol további 11 ember életét vesztette.