Ügyfélkapu+: E-mailben értesítették, hogy hibásan regisztrált? Ne dőljön be a csalóknak!


Sokáig nem tétlenkedtek a csalók, az Ügyfélkapu+ regisztrációja körüli fennakadásokat használják ki. Hamis e-mailben próbálnak meg érzékeny adatokhoz hozzáférni.

A csalók a kétfaktoros hitelesítés bevezetése előtt már a hagyományos Ügyfélkapu rendszeren keresztül is próbálkoztak a felhasználók megtévesztésével, hogy érzékeny információkat csikarjanak ki tőlük. E rossz gyakorlatukkal pedig az Ügyfélkapu+ indulása után sem álltak meg, annak ellenére, hogy ezt a rendszert éppen a kiberbiztonság erősítése érdekében alakították ki.

Ahogy a Femcafe is rámutatott, az átállás folyamata során a felhasználóknak először a meglévő Ügyfélkapu fiókjukkal kellett belépniük. Ezt követően a Google Authenticator vagy más hitelesítő alkalmazás segítségével aktiválhatták az új Ügyfélkapu+ fiókjukat. Fontos volt azonban, hogy körültekintően válasszanak, mivel bizonyos alkalmazásokért díjat is kérhetnek.

Egyik olvasónk megosztotta velünk, hogy...

Kedves [Név]! Reméljük, jól telik a napod! Szeretnénk felhívni a figyelmedet egy fontos dologra. A közelmúltban észleltük, hogy a regisztrációd az Ügyfélkapu+ rendszerében nem teljesen megfelelő. Ezért arra kérünk, hogy ellenőrizd a megadott adatokat, és szükség esetén végezd el a helyesbítést. Az Ügyfélkapu+ használata elengedhetetlen a zökkenőmentes ügyintézéshez, ezért fontos, hogy a regisztrációd pontos és naprakész legyen. Kérlek, siess a javítással, hogy elkerüld a későbbi problémákat. Ha bármilyen kérdésed van, ne habozz keresni minket! Köszönjük a figyelmedet! Üdvözlettel, [Aláírás] [Kapcsolattartó információ]

A levélben természetesen szerepel egy olyan hivatkozás, amely egy adathalász weboldalra vezet. Ha ott minden szükséges információt megadunk, az adataink azonnal a csalók kezébe kerülhetnek.

A levél nem egy silány, helyesírási hibáktól hemzsegő, önmagát leleplező fércmű, a csalók ezúttal valóban alaposan ügyeltek a részletekre. Ennek ellenére ne hagyd, hogy a megtévesztő e-mail átverjen, már csak azért sem, mert

Amennyiben a regisztráció során valamilyen hiba történt az Ügyfélkapu+ rendszerében, az Ügyfélkapu felülete azonnal jelezni fogja ezt számunkra. Ennek köszönhetően biztosak lehetünk benne, hogy később nem ér minket váratlan megkeresés.

Ráadásul az adathalász linkeken gyakran bankkártya bejelentkezési információkat is kérnek. Ne felejtsük el a jól ismert szabályt: soha ne osszuk meg az érzékeny adatainkat, különösen a bankkártya információinkat. Még vásárlás előtt is érdemes alaposan ellenőrizni, hogy a meglátogatott oldal megbízható-e!

Related posts