Hadházy: Az Integritás Hatóság és a NAV is nyomoz a Gondosóra-ügy kapcsán.


Hadházy Ákos szerint a NAV először elutasította a feljelentését, de a panasza után mégis nyomozást indítottak.

Az Integritás Hatóság és a NAV is vizsgálja a Gondosóra-projektet - közölte Hadházy Ákos szerdán a Facebookon. A független országgyűlési képviselő azt írta a posztjában, hogy azután tett feljelentést, illetve bejelentést, hogy egy birtokába került dokumentum szerint "nem a távol-keleti gyártótól, hanem egy titokzatos dubaji cégen keresztül futtatva, 54 dollárért (kb 21ezer forint) veszi a 4iG ezeket a folyton lemerülő kütyüket".

A képviselő megjegyezte, hogy a másfél millió gondosóra beszerzésére összesen 107 milliárd forintnyi uniós támogatást terveznek fordítani, ami készülékenként 71 ezer forintot jelent. Hozzátette, hogy nincs információja arról, mennyibe kerül a diszpécserszolgáltatás az órákhoz, mivel ezt a kormány titokban tartja. Úgy véli, ha a költségek jelentős része erre a szolgáltatásra megy el, az csalás gyanúját vetheti fel.

Hadházy az eljárásokról azt írta, hogy az Integritás Hatóság levele szerint az általa küldött és az ezután általuk beszerzett adatok alapján megalapozott a gyanú, így vizsgálatot indítanak. A NAV-nyomozásról azt közölte, hogy először elutasították, azonban helyt adtak a panaszának és most "nyomozgatnak".

A Gondosóra program lényegét az adja, hogy a 65 év feletti regisztrálók egy speciális készüléket kapnak. Ez a készülék lehetővé teszi számukra, hogy ha váratlanul rosszul érzik magukat vagy valamilyen nehézségbe ütköznek, egy egyszerű gombnyomással azonnali segítséget hívjanak.

A program nem csupán az idősek számára jelent előnyt: a projekt összköltsége 104 milliárd forintot tesz ki, és az informatikai infrastruktúráját a 4iG Zrt. tervezte és valósította meg.

Related posts