Itt még a király is meztelenül merült el a fürdő vízében.


A Párizsba látogató turisták nagy része a híres építményeken kívül arra is kíváncsi, milyen képet nyújt a szerelem városa a Szajnáról nézve. Pedig a folyót nem csak romantikus sétahajókázásra használták a franciák. Még olyan is volt, amikor ebben hűsöltek felső utasításra, alsó ruházat nélkül.

Az egykor praktikus okokból folyóparton kialakuló nagyvárosok ma rendre turistalátványosságként is élnek a várost átszelő élővíz adta lehetőségekkel.

A Hudson folyón való hajózás közben New York vibráló arcát ismerhetjük meg különleges szögből, míg a Temze hullámai felett lebegve London varázslatos panorámáját élvezhetjük. Budapest lenyűgöző látványait a Duna hullámain ringatózva fedezhetjük fel, míg Párizsban a Szajna romantikus csónakázása egy felejthetetlen élménnyel ajándékoz meg minket.

A Julius Caesar nevét viselő Szajna folyó mindig is központi szerepet játszott Párizs mindennapjaiban. Nemcsak ivóvízforrásként szolgált, hanem csatornaként is funkcionált. E folyó vizében a nők gyakran mosták ruháikat, miközben a műhelyek és a halpiac, sajnos, szennyvizét is ide vezették. Az idők során a Szajna tehát nem csupán a város életének szimbóluma lett, hanem a kultúra és a mindennapi élet szövetébe is mélyen beleivódott.

Az a folyó, amelyen a 9. században 700 hajóból álló viking flotta érkezett a francia fővárosba, a 16. századi vallásháborúkhoz köthető Szent-Bertalan éjszakai mészárlás során pedig több ezer holttest úszott keresztül. De rendeztek már olimpiai megnyitót is a Szajnán, ahol ma turisták ezrei élvezhetik sétahajókról a város legnevezetesebb épületeinek látványát, az önfeledten tangózó párizsiakat, a folyóparton piknikező fiatalokat és természetesen az Eiffel-tornyot is.

Related posts