Feltárult, mennyire szorgalmasan dolgoznak a magyar emberek.

2024-re az Európai Unióban a 20 és 64 év közötti munkavállalók, legyenek akár teljes, akár részmunkaidős állásban, átlagosan heti 36 órát dolgoztak főállásban. Ez a szám jelzi a munkaidő csökkenését, hiszen 2014-ben még 37 órát töltöttek el a munkavállalók a munkahelyükön.
Az Európai Unió tagállamai között markáns különbségek tapasztalhatók a munkaidő tekintetében. 2024-re nézve a leghosszabb heti munkaidőt Görögországban (39,8 óra) regisztrálták, amelyet Bulgária (39,0 óra), Lengyelország (38,9 óra) és Románia (38,8 óra) követ.
Magyarországon a tényleges heti munkavégzés időtartama 37,4 órára rúg, ami kissé túlszárnyalja az Európai Unió átlagát, amely 36 órát mutat. Ugyanakkor még mindig elmarad a legmagasabb értékeket produkáló országok szintjétől.
Ezekkel az adatokkal Magyarország a középmezőny élvonalába kerül, ha a munkával eltöltött időt nézzük.
A legrövidebb munkahetet Hollandiában mérték, ahol átlagosan mindössze 32,1 órát dolgoznak a munkavállalók. Ezt követően Dánia, Németország és Ausztria áll az élen, mindhárom országban a munkaidő 33,9 órára rúg.
A gazdasági ágazatok elemzése alapján 2024-ben az Európai Unióban a legnagyobb heti munkaidővel rendelkező szektorok várhatóan...
A legcsökkentebb munkaidővel bíró szektorok közé tartoznak a háztartások munkaadóként való működése, ahol átlagosan mindössze 26,7 órát dolgoznak, valamint az oktatási szféra, amelyben a munkaidő 31,9 órára rúg. Ezen kívül a művészet, szórakoztatás és szabadidő területén is hasonló tendenciák figyelhetők meg, itt a munkahetek száma 32,9 órára tehető.