A Keleti-főcsatorna kínai kézbe került? Egy izgalmas videó indította el a találgatásokat! Nézd meg, mit mondanak róla!

Egy horgász szokatlan jelenségre lett figyelmes a folyóparton. Úgy érzi, hogy a Keleti-főcsatorna más hatáskörbe való átkerülése állhat a háttérben, ami izgalmas kérdéseket vet fel a helyi ökoszisztéma jövőjével kapcsolatban.
Egy horgász meglepő feltételezéssel osztott meg egy videót az interneten, amely a Keleti-főcsatorna egyik zsilipjénél készült. A videó közzétevője azt állítja, hogy "kínai tulajdonba került a csatorna", és hogy "kínai hatáskörbe került". E véleménye szerint a csatorna áramlása drámaian megváltozott, mintha vízesés zubogna a helyszínen, ami tapasztalatai alapján nem kedvez a halaknak. A felvétel több ezer nézőt vonzott, és sokan reagáltak rá. A szerző a kommentek között megjegyezte, hogy csak ironizált, és bár a legtöbben kétségbe vonják a "tulajdonváltás" lehetőségét, akadnak olyanok is, akik hisznek a titkos megállapodásokban és politikai háttérben. Noha nem valószínű, hogy a kínaiak befolyást nyertek volna a Keleti-főcsatorna ügyeiben, a helyzet tisztázása érdekében hivatalos válaszokat kértünk a Tiszántúli Vízügyi Igazgatóságtól (TIVIZIG), és érdeklődtünk a zsilipnél tapasztalható erős sodrásról is.
A Keleti-főcsatorna a jogszabályokban is kifejezetten említésre kerül.
- hangsúlyozta először is a TIVIZIG. Hivatkoztak a nemzeti vagyonról szóló 2011. évi CXCVI. törvényre, amelynek melléklete értelmében...
A Keleti-főcsatorna teljes mértékben állami kézben van, és a vagyonkezelését a Tiszántúli Vízügyi Igazgatóság végzi – emelik ki.