Leslie Mandoki: Közösen felfedezzük azt az iránytűt, amely segít minket kivezetni a válságok bonyolult útvesztőjéből.


A Mandoki Soulmates zenekar vezetője, Leslie Mandoki, vendégcikket írt a Focus Online számára. Csütörtöki bejegyzésében hangsúlyozta, hogy jelenlegi helyzetünket a válságok bonyolult labirintusaként jellemezhetjük.

Kép: Információk a Tények világából

A Mandoki Soulmates ikonikus alapítója a német sajtóban osztotta meg gondolatait a német politikai helyzetről. Kiemelte, hogy a német Szociáldemokrata Párt politikusa és annak pártja történelmük legrosszabb választási teljesítményével néz szembe. Hangsúlyozta, hogy a kampányban tett ígéreteikhez képest az SPD jelenlegi helyzete mennyire eltávolodott – erről számolt be a Tények.

"Most felfedeztük, hogy számos dolog csupán a választások előtti időszakban érvényes."

- fogalmazott Leslie.

CDU és SPD: Koalíciós tárgyalások jövőkép nélkül

Példaként említette, hogy az SPD választási programjában határozottan kijelentette, hogy nem támogatják majd cirkálórakéták szállítását Ukrajnának. Ehhez képest most már Németország kancellára mögé állva a szociáldemokraták is szorgalmazzák a fegyverszállítást.

Egy fontos német erény az őszinteség és a következetesség: azt mondani, amit cselekszünk, és cselekedni, amit ígérünk. Talán egy hasonló demokratikus érték is az lenne, ha a választási ígéreteinket valóban megvalósítanánk a szavazás után, nem csupán üres szavakkal kampányolnánk.

- emelte ki a híres muzsikus.

Kiemelte, hogy az SPD megalapítása óta a legrosszabb eredményt érte el a legutóbbi választáson, ahogy a CDU/CSU a történelem második legrosszabb eredményét.

Leslie véleménye szerint, ha a hitelesség hiánya ráadásul a világ számos aktuális válságához is kapcsolódik, akkor világos, hogy elengedhetetlenek a határozott, szakértő és megbízható vezetők.

"Gondolkodjunk pozitívan, és reméljük bizalommal, hogy legalább a miniszteri posztok elosztásánál a kvóták helyett a képességek és az arányos képviselet lesz a döntő a döntéshozatal alapjaként, és nem áll össze újra egy technikailag túlterhelt kormánycsapat, amit a pártbizottságokon kívül senki sem szeret. Kevés nyersanyaggal rendelkező ország vagyunk, és az egyetlen dolog, ami hatékonnyá tesz minket, az a képzett emberek"

Leslie ezután arról beszélt, hogy valódi szocialista környezetben nőtt fel, ahol egy ilyen mértékű támadás a teljesítményelv ellen egyszerűen elképzelhetetlen lett volna, mint ami napjainkban a német oktatásban zajlik. Emellett a migráció kérdését is érintette, hangsúlyozva, hogy az integráció szempontjából az oktatás kulcsfontosságú szerepet játszik.

Leslie véleménye szerint hasznos lenne, ha az új gazdasági miniszter tisztában lenne azzal, hogy a gazdaság irányítása nem mindig a legjobb megoldás. Sokkal inkább optimális keretfeltételek megteremtésére van szükség ahhoz, hogy a gazdasági folyamatok természetes módon, a saját dinamikájuk szerint fejlődhessenek.

A Mandoki Soulmates alapítója kiemelte, hogy örülne, ha egy új külügyminiszter a diplomáciát béketeremtő eszköznek tekintené. És reméli, hogy a leendő munkaügyi miniszter megérti, hogy a munka és a magánélet egyensúlyában a munka az önhatékonyság megerősítéseként, a célok elérésének örömeként, az élet értelmes kiteljesedéseként és részeként is értelmezhető, és szerinte azokat kell támogatnia, akik képesek és szeretnének dolgozni, nem azokat, akik nem hajlandóak munkát vállalni a társadalmi kohézióért.

A szociális problémák komplex és sokrétű jelenségek, amelyek mindannyiunk életét befolyásolják. Ezek a kihívások gyakran mélyen gyökereznek a társadalmi struktúrákban, és hatással vannak az emberek mindennapi élményeire. Az egyenlőtlenségek, a szegénység, a munkanélküliség vagy éppen a diszkrimináció mind olyan témák, amelyek sürgős figyelmet igényelnek. Fontos, hogy ne csupán statisztikákban gondolkodjunk, hanem a mögöttük álló emberi történeteket is lássuk. Minden egyes szám mögött egy-egy életek, álmai és küzdelmei rejlenek. Ha meg akarjuk érteni a szociális problémákat, elengedhetetlen, hogy empátiával közelítsünk hozzájuk, és keressük azokat a megoldásokat, amelyek valóban segíthetnek a rászorulóknak. A közösségi összefogás, a tudatos állampolgári szerepvállalás és a szolidaritás mind kulcsszavak lehetnek a megoldás keresésében. Ahhoz, hogy valódi változást érjünk el, együtt kell működnünk, párbeszédet kell folytatnunk és közösen kell cselekednünk. Csak így teremthetünk egy olyan jövőt, ahol senki sem marad hátrányos helyzetben.

Szerinte a munkaügyi és szociális miniszter felelőssége kiterjed arra is, hogy biztosítsa a nemzetközi versenyképesség megőrzését.

A németországi lakhatási kihívásokról is szót ejtett.

Képzeljük el, hogy egy ápolónő és egy tűzoltó München, Hamburg vagy Frankfurt belvárosában dolgoznak, és együtt szeretnének háromgyermekes családot alapítani. Ha a munkahelyük közelében szeretnének élni, akkor sajnos a normál jövedelmükből valószínűleg nem tudnak megfizetni egy megfelelő lakást ezekben a városokban. Ez a jelenség a társadalmunk egyik égető problémáját tükrözi.

- emelte ki.

Hangsúlyozta, hogy a politika feladata az is, hogy a jóléti államot, a szociáldemokrácia évszázadának ezt a történelmi eszméjét közelebb hozza eredeti koncepciójához.

"Nevezetesen az esélyegyenlőség társadalmi-gazdasági és társadalmi-kulturális háttértől függetlenül. Az esélyegyenlőség magában foglalja többek között az oktatáshoz való hozzáférést, és természetesen, ha valaki önhibáján kívül megbotlik, akkor szolidárisan segítsen neki, hogy önállóan keljen fel. Ez konstruktív megközelítés lenne országunk sok új polgárának kezelésében és integrációjában is"

Természetesen! Itt van egy egyedibb megfogalmazás a "részletezte" szóra: - alaposan kifejtette - pontosan ismertette - részletesen bemutatta - körültekintően elmagyarázta - alaposan taglalta Ha van konkrét kontextus, amiben szeretnéd használni, szívesen segítek még kreatívabb megoldást találni!

A Merz ígérete: "A sötét napok után jön a fény"

Az integrációs politikai, különösen közel áll hozzá.

"22 évesen illegális bevándorlóként érkeztem Németországba, anélkül, hogy egy szót is beszéltem volna németül. És nagyon hálás vagyok, hogy integrációs tanfolyam nélkül megismerhettem és megszerethettem ezt az országot, mert már akkor is azon a véleményen voltam, hogy az integráció a bevándorlók kötelessége. Abban az időben Németország szerelmes volt a sikerbe, tele volt pluralizmussal és békével, és levonta a tanulságokat a múltból"

- nyilatkozott.

Friedrich Merz a választási kampány során politikai változást ígért.

"Most elérkezett az idő, hogy kiderüljön, valóban bekövetkezik-e az, amire várunk. Friedrich Merz húsvéti üzenete mindenesetre bizakodásra ad okot: 'A sötétség után mindig felragyog a fény.' Bízunk benne, hogy megőrizzük optimizmusunkat!"

- tette egyértelművé.

Németország, mint Európa legnagyobb gazdasága és a világ harmadik legnagyobb gazdasága, még mindig jó helyzetben van - fűzte hozzá.

"A jövőre nézve minden bizonnyal vannak lehetőségek. A jelenlegi európai helyzetben - az Egyesült Államok iránti feltétel nélküli elkötelezettség nélkül, de Emmanuel Macron francia elnök gyengülésével, a Brexit által meggyengült Angliával, a példamutató harcias miniszterelnökkel, Keir Starmerrel és a jobboldali nacionalista Trump-szimpatizánssal, Giorgia Melonival Olaszországban - az új német kancellár, Merz akár új politikai vezetővé is válhat Európában, ha arra összpontosít, ami megoszt helyett, hogy egyesít"

- Hangsúlyozta Leslie Mandoki.

A gazdaság kérdése továbbra is középpontban áll, véli ő. Az új német vezetés igyekszik közös alapot találni, hasonlóan a nagy európai politikai alakokhoz, akik az egészséges hazafiság eszméjét képviselték, mint Willy Brandt, Helmut Schmidt, Helmut Kohl és Gerhard Schröder. Ha sikerül elérniük ezt az egyensúlyt, akkor Németország, és vele együtt ő is, valódi esélyekkel nézhet a jövő elé.

Kiemelte, hogy egy ilyen magas adóbevételű országnak, mint Németország valóban a költségvetésből kellene tudnia finanszírozni a jövőre vonatkozó beruházásokat, ahelyett, hogy szétosztaná azt a pénzt, amit az unokáik még meg sem kerestek.

"Merz nagyon jól tudja, hogy a magas kormányzati kiadások lassítják a kívánatos növekedést Németországban. Az állam Németország gazdasági teljesítményének csaknem felét magának követeli. Ezzel fontos erőforrásokat von el a stabil növekedéstől. Ezt csak akkor lehet megfékezni, ha az állami kiadásokat csökkentik"

- Ezt határozottan kijelentette Leslie.

Leslie úgy véli, hogy mindannyiunknak érdemes reménykednie és magabiztosságot nyernie. Ennek a reménynek azonban szakszerű vezetőkre van szüksége, akik képesek a szükséges döntések meghozatalára bátorsággal és világos felelősséggel. A demokrácia legerősebb védelme a hatékony kormányzás, ami azt jelenti, hogy szorosan kapcsolódni kell az emberek mindennapi életéhez, és ezt hiteles módon kell közvetíteni.

Bízva a jövőben, legyünk optimisták, hogy közösen felfedezzük azt az iránytűt, ami segít minket kivezetni a válságok bonyolult útvesztőjéből. Mielőtt azonban a totális hedonizmus csábításának engednénk, húzzuk fel az ingujjunkat, és bátran nézzünk szembe a kihívásokkal. Ahelyett, hogy elpazarolnánk azt a pénzt, amiért a még meg nem született unokáinknak később dolgozniuk kell, arra kell törekednünk, hogy olyan jövőt építsünk, amely méltó a következő generációk számára Európában. Már 1989-ben minden lehetőségünk megvolt arra, hogy elindítsunk egy tudatos és emberséges világot a jövő nemzedékei számára.

De elhibáztuk. Az önző törekvések és a kapzsiság vezérelte minket abba a világba, ahol a pénz értéke felülmúlja az emberi munkát, a hozzáadott értéket, a fenntarthatóságot, a természet védelmét, az éghajlat stabilitását és a társadalmi harmóniát. Így alakult ki Európában a megosztottság és a radikalizálódás, és sajnos újra kellett tapasztalnunk a háborúk szörnyűségeit. Reméljük, hogy ezúttal nem követjük el ugyanazt a hibát.

Related posts