A norvég csapat magabiztos teljesítménnyel hódította el a győzelmet.

A címvédő és olimpiai aranyérmes norvég női kézilabda válogatott magabiztos teljesítménnyel, 31-23-as eredménnyel diadalmaskodott a dán csapat felett a magyar, osztrák és svájci közös rendezésű Európa-bajnokság vasárnapi döntőjében, amely Bécsben zajlott. A torna gólkirálynője a bronzérmes magyar csapat jobbátlövője, Klujber Katrin lett, aki összesen 60 gólt szerzett a verseny során.
A Ferencváros kiemelkedő játékosa, Farkas Ágnes, az Európa-bajnokságok történetében a negyedik magyar gólkirálynővé vált. Az ő teljesítménye 1994-ben és 2002-ben, valamint Radulovics Bojana 2004-es élen végzett szereplése emlékezetes mérföldkövei a magyar labdarúgásnak.
gólszerzők: Reistad 8, Hovden 6, Herrem, Brattset 4-4, R. Deila 3, Skogrand, Sa. Solberg 2-2, Aardahl, Bakkerud 1-1, illetve Hansen, Höjlund 5-5, Hagesö, Möller, Aagot Hansen 3-3, Halilcevic, Iversen, Nielsen, Friis 1-1
A norvégok a magyar válogatott 30-22-es pénteki legyőzésével jutottak döntőbe, amelyben megismétlődött a két évvel ezelőtti norvég-dán összecsapás, akkor előbbiek 27-25-ös sikerükkel nyerték meg a tornát.
A mérkőzés kezdetén a védekezés dominálta a játékot, és több mint négy percnyi izgalom után végre megszületett az első gól a bécsi Stadthalle nézői számára. A dán csapat, amely olimpiai és világbajnoki bronzérmet szerzett, kezdetben magabiztosan játszott, és kétgólos előnyre tett szert. A kapusuk, Anna Kristensen, aki a torna legjobbjának bizonyult, négy szép védéssel indította a meccset. A nyolcadik perc végén azonban a norvég csapat is felébredt, és ekkor megszületett az első találatuk, ami lendületet adott nekik. A címvédő hamarosan utolérte ellenfelét, 5-5-nél kiegyenlítettek. Ezt követően a gólok felváltva születtek, míg végül a szünetre a norvégok egygólos előnnyel vonultak le a pályáról.
A második félidő kezdetén a norvég csapat dominálta a játékot, és tíz perc elteltével már 20-14-es előnnyel büszkélkedhetett, ezzel gyakorlatilag biztosítva magának az aranyérmet. A dánok mindent bevetettek, beleértve a felállás megváltoztatását és a hét a hat elleni támadások alkalmazását, de sajnos a hátrányuk folyamatosan nőtt. Norvégia sikeréhez a második félidő jelentős részében nem férhetett kétség, így a párizsi olimpia diadala után az Európa-bajnokságon is győzelmet arattak, ezzel történetük során már a tizedik Eb-győzelmüket ünnepelhették.
A norvég női kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya, Thorir Hergeirsson, 2009 óta tartó irányítása végéhez érkezett, amikor az utolsó mérkőzésén búcsúzott a posztjától. Hergeirsson pályafutása alatt a csapat 20 világversenyből 17-et éremmel zárt, köztük az olimpián két arany- és két bronzérmet, a világbajnokságokon három arany-, két ezüst- és egy bronzérmet, valamint az Európa-bajnokságokon hat arany- és egy ezüstérmet nyert. A mérkőzés során a Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO játékosai is aktívan részt vettek: Emilie Hovden hat gólt dobott, míg Kari Brattset négyet, de Kristine Breistöl sajnos nem tudott betalálni. A legendás kapus, Katrine Lunde, aki korábban Győrben védett, ezúttal csupán egy lövést kapott, amit nem tudott megfogni, míg ex-győri csapattársa, Silje Solberg, 12 dán kísérletet hárított. A mérkőzés legkiemelkedőbb játékosának választott Henny Reistad nyolc góljával az összesített legeredményesebb lett.
A Győr színeiben védő dán kapus, Sandra Toft kapujára mindössze egy lövés érkezett, amelyet sajnos nem tudott hárítani. Klub- és honfitársa, Kristina Jörgensen két próbálkozása pedig célt tévesztett. Kristensen remek formáját kilenc védéssel bizonyította, így őt választották a torna legértékesebb játékosának (MVP).
MAGYARORSZÁG-Franciaország 25-24 (13-12)
A torna legértékesebb játékosa (MVP): Anna Kristensen (Dánia)
A gólkirály cím büszke birtokosa: KLUJBER KATRIN, aki lenyűgöző teljesítménnyel, összesen 60 gólt szerzett!