Mérésre került az emberi gondolkodás gyorsasága.


A kaliforniai Caltech egyetem tudósai új kutatás keretében feltérképezték az emberi gondolkodás sebességét. Megállapították, hogy az emberi elme adatfeldolgozási üteme csupán másodpercenként 10 bit. Ez a szám meglepően alacsonynak tűnhet, de rávilágít arra, hogy milyen szűk keretek között működnek a mindennapi gondolataink.

A kaliforniai Caltech egyetem szakértői új kutatást végeztek az emberi gondolkodás sebességével kapcsolatban. Tanulmányuk címe: "A lét elviselhetetlen lassúsága: Miért élünk 10 bit/s sebességgel?" A kutatás során kiderült, hogy az emberi agy adatfeldolgozása csupán másodpercenként 10 bit sebességgel zajlik, amely meglepően alacsonynak számít – számolt be róla a Telex.

A kutatók felfedezése szerint a titok a belső és külső agy közötti információáramlás sebességében rejlik. Megállapították, hogy az agyunk 85 milliárd neuronjának körülbelül egyharmadát foglalkoztató belső agy rendkívül lassan működik. Itt, az érzékszerveinkből érkező hatalmas mennyiségű adat feldolgozása során alakulnak ki tudatos gondolataink.

A Caltech kutatói egyedi, információközpontú módszertant használtak, aminek részei voltak írás-olvasási feladatok, videojátékok, és a Rubik-kocka kirakása is. Ez vezetett végül a 10 bit/s átlagsebesség eredményhez a tesztalanyok vizsgálatánál.

"Ez valóban rendkívül alacsony számnak tűnik. Minden másodpercben mindössze 10 bitet használunk fel a döntéseink meghozatalához abból a sok milliárdból, amit a körülöttünk levő világból érzékelünk" - mondta a kutatás egyik vezető tudósa, Markus Meister biológiaprofesszor. A kutatók szerint ez a gondolkodási tempó bőven elég volt az embernek a túléléshez, ezért nem pörgette fel jobban a gondolatainkat az evolúció.

Related posts