Huth Gergely a Magyar Nemzet hasábjain kifejti, hogy Nagy Ervin 15 pontja potenciálisan hozzájárulhat a nemzeti oldal felfrissítéséhez és megerősítéséhez. A cikkben részletezett javaslatok célja, hogy új lendületet adjanak a nemzeti értékek népszerűsítésé
Nagy Ervin 15 pontja segíthet a nemzeti oldal felrázásában - írta Huth Gergely a Magyar Nemzetben PestiSrácok.hu 2025-02-12
Huth Gergely, a PestiSrácok főszerkesztője a Magyar Nemzetben megjelent "Beérett a vetés, milyen lesz az aratás?" című írásában hangsúlyozza, hogy kulcsfontosságú, hogy világszerte elismert alapelveinket ne csak ismerjük, hanem aktívan hirdessük is. Ugyanakkor még lényegesebb, hogy a nemzet egésze részesedjen a sikerből, lehetővé téve Orbán Viktor híveinek, hogy a politikai igazság és erkölcsi fölény tudatában küzdjenek saját közösségeikért.
"Valóságos szupersztárként ünnepelte a madridi aréna tömege Orbán Viktort a Patrióták Európáért pártszövetség múlt hétvégi találkozóján. Más a spanyolok temperamentuma, de nagyon is érdemes megfigyelni, hogy mire rezonáltak leginkább az új európai jobboldal szimpatizánsai. Persze nagy taps fogadta a spanyol és a magyar (sport)történelem szolid kapcsolódási pontjainak számba vételét is, de az igazi katarzist a patrióták - Magyarországon már sikerrel alkalmazott - alapvetéseinek felsorolása hozta el" - állapította meg Huth Gergely, hozzáfűzve:
Orbán Viktor és az őt körülvevő intellektuális háttér páratlan nemzetközi eredményeit már évek óta próbálja megkérdőjelezni a magyar és a nyugati liberális baloldal, valamint a néppárti árulók sokasága. E törekvések egyre kevésbé bizonyulnak sikeresnek, amit az elmúlt félév magyar diplomáciai győzelmei is egyértelműen tükröznek. Érdemes hangsúlyozni, hogy egy tízmilliós ország miniszterelnökeként valódi teljesítménynek számít az a nemzetközi elismertség, amit Orbán Viktor elért, hiszen sok ígéretes politikai vezető nem tudta megugrani ezt a szintet. A korábbi, nevetséges próbálkozásokat, mint például Gyurcsány Ferenc Tony Blair mellett tett kísérleteit, most inkább hagyjuk a múlt homályába. A liberálglobalisták lelkük mélyén valószínűleg már régóta érzik, hogy a magyar szabadságharcos hagyományokra épülő politika kulcsfontosságú lehet a nagy tervük meghiúsításában, és a közélet színteréről való eltávolításukhoz is.
Most minden jel arra utal, hogy eljött az idő, beérett Orbán Viktor és a magyar nemzeti oldal vetése. Nagy kérdés, milyen lesz az aratás? - tette fel a kérdést, megállapítva:
Nekünk, magyar patriótáknak az a legnagyobb aggodalmunk, hogy míg a mi javaslataink valós megoldásokat kínálnak Európa számára, itthon egy év múlva mégis bekövetkezhet a kudarccal végződő fordulat. Félelmünk, hogy egy, a lengyelországi eseményekhez hasonló, drasztikus és erőszakos visszalépés történik, amely a Gyurcsány-Bajnai-korszak sötét árnyait idézi fel, mindezt egy túlhajtott, önző személyiség színpadra lépésével megfűszerezve. Ezért elengedhetetlen, hogy alapelveinket, amelyek világszerte elismerésnek örvendenek, tudatosan terjesszük, de talán még fontosabb, hogy a siker mindenki számára elérhető legyen. Így Orbán Viktor hívei a politikai igazság és erkölcsi fölény tudatában harcolhatnak saját közösségeikért, és küzdelmeik során maguk mellett tudhatják az egész nemzetet.
"Akárcsak a vasárnapi misén, fontos újra meg újra elismételni hitünk és törekvéseink alapjait. Ebben barátunkat és harcostársunkat, a fiatalon és értelmetlenül elhunyt Nagy Ervin filozófust hívom segítségül. Ervint épp e cikk megjelenésekor, szerdán búcsúztatjuk Gyöngyösön, előtte is tisztelegve idézem fel utolsó nagy munkáját, a magyar konzervatív gondolkodás és politikai gyakorlat 15 pontját, mely januárban látott napvilágot a Mandineren. Érdemes rákeresni a teljes írásra! E pontok egyszerre tükrözik nemzeti oldalunk szellemi fölényét, egyben figyelmeztetnek a kiüresedés, az úttévesztés és az opportunizmus jelentette nagy kockázatra" - figyelmeztetett a PestiSrácok főszerkesztője, később kifejtve azt is, hogy "ezek a gondolatok szerves részei annak az 1956-ból, a Bibó István Szakkollégiumból, Lakitelekből és Kötcséből egyszerre fakadó modern magyar identitásnak, amelyet oly sokan vallunk és hiszünk. S amiért oly sok pofont eltűrtünk és mégis tele vagyunk várakozással ma is. E hitet valló széles közösség nyújtja a biztos hátországot, amelyre Orbán Viktor nyugodtan támaszkodhat, miközben megérdemelten az új európai jobboldal példaképévé válik."
Bár tudjuk, hogy a kormányzat szélesebb körű holdudvarában, az ország számos intézményében, amelyeket a közpolitika befolyásol, jelenleg nem ezek az alapelvek a boldogulás legfontosabb garanciái. A mindennapi gyakorlatban ez a közös hitvallás sajnos háttérbe szorult. Ezt a jelenséget próbálta megérteni és megvilágítani Nagy Ervin, valamint sokan mások, akik egyre energikusabban igyekeznek erőt és lelkesedést csempészni a táborunkba.
Most, hogy egy újabb győzelem küszöbén állunk, a sikeres gazdasági irányítás mellett talán a legfontosabb kihívásunk a hitvallásunk megerősítése és a nemzeti oldal dinamizálása - fogalmazott Huth Gergely cikke végén.
A teljes írás ITT olvasható el a Magyar Nemzetben, a másfél hete fiatalon elhunyt Nagy Ervin filozófus-politológus idézett, januári manifesztumát pedig ITT olvashatják el a Mandineren.
Facebook hozzászólás
Kapcsolódó témákNagy Ervin filozófusOrbán ViktorPatrióták EurópáértVezető