Nem kímélték a magyarokat, miután napvilágra került egy lista, amelyen saját aktivistáik teljesítményét értékelték.


A tiszás lista kiszivárgása után számos markáns vélemény látott napvilágot, amelyeket most összegyűjtöttünk.

Ahogyan arról korábban mi is hírt adtunk, nemrégiben egy elképesztő lista került napvilágra, amely magyar újságírókhoz jutott el. A dokumentum alapján a Magyar Péter által irányított Tisza párt titkos, illegális módszerekkel gyűjtötte össze támogatóinak adatait. Az adatbázisban nemcsak a szimpatizánsok információi találhatóak, hanem azok osztályozása, minősítése és különböző megjegyzések is szerepelnek, amelyek a saját táboruk jellemzésére szolgálnak.

Az eset sokakat felháborított, Lázár János például videóüzenetben feltette a nagy kérdést:

De nemcsak politikusok, publicisták, véleményvezérek is kifejtették, mit gondolnak az ügyről.

Bayer Zsolt újságíró, publicista is részt vett Tarcalon az iConFeszt Gazdaságpolitikai Konferencia és Fesztiválon, ahol a vadászatról és erdőgazdálkodásról szóló kerekasztal-beszélgetésen szerepelt. Ezt követően válaszolt lapunk kérdéseire aktuálpolitikai ügyekben és a Tisza adatgyűjtési botrányáról is elmondta a véleményét. "Nem meglepő, hogy kiszivárogtak az adatok. Ahogyan az sem, hogy a saját önkénteseikről kis rubrikákba olyan megjegyzéseket írnak, mint "alkesz", "hülye", "sokat beszél, sokat képzel magáról". Azokról az emberekről, akik elvileg a Tiszát szolgálják. Petiről eddig is tudtuk, mit gondol a sajátjairól, - büdös szájúak, agyhalottak - így ebben sincs semmi meglepő" - emlékeztetett.

"Ezek valószínűleg hasonlóan vélekednek másokról is. A vezetőjük – mint ahogy azt a nárcisztikus pszichopatákra jellemző –"

Ez is jól mutatja, hogy az illető nem éppen a megszokott keretek között mozog – és aki eltér a normától, az gyakran olyan társaságot vonz magához, akik képesek minősíthetetlen kifejezésekkel teli táblázatokat készíteni – emelte ki.

A botrány az ÖT című ATV-s vitaműsorban is szóba került. A műsorvezető hangsúlyozta, hogy fontos az ügy két részre bontása, mivel egyrészt zajlott egy adatgyűjtés és adattárolás, másrészt pedig egy bűncselekmény, amely az adatok ellopását és kiszivárogtatását érinti. Ezt követően felvetette a kérdést, hogy ki vállalja a felelősséget az adatok biztonságos kezeléséért.

"Orbán Ráhel valószínűleg most államosított nyolc bababoltot – ezt a hírt hallva felmerül a kérdés: miért nem ezzel foglalkozik az Átlátszó?" – tette fel a kérdést Magyar Péter, a publicista, ironikus hangvétellel.

Honttól Ceglédi Zoltán vette át a szót, aki szerint nem fog kiderülni, hogy a ki felelős, hiszen a Tisza Pártnak jelenlegi információk szerint van vagy két tucat tagja, hivatalosan ők és a vezető testülete - akiket nem ismerünk - hoznak döntéseket. De az elemző a Tisza szigeteket is említette, amelyek olyan "entitátosk", amelyek nem közvetlenül tartoznak a párt alá. "Én ebben nem merek véleményt mondani, viszont érdekel ennek az előélete" - tette hozzá.

Kedves honfitársaim, akik a tömeghipnózis hatása alatt álltok, akik sok ígéretet hallottatok, de valójában csak megtévesztettek benneteket, mikor fogjátok végre észrevenni, hogy a hamis próféták körülöttetek csak manipulálnak? Mikor jöttök rá, hogy az ő szemükben csupán eszközök vagytok, akiket a saját céljaik elérésére használnak, nem pedig értékes emberek? Ideje lenne felébredni a lidérces álmokból, és felismerni a valóságot! - emelte ki Gajdics Ottó a Magyar Nemzet hasábjain.

De jót röhög rajtatok, és máris újabb átverésen töri a fejét. Ugyanilyenek a közvetlen munkatársai is, akiktől most fejvesztve próbál elhatárolódni azzal a süket dumával, hogy a szóban forgó Discord-szerver önkéntes szerveződésként jött létre, sem formális, sem informális kapcsolatban nem áll a párttal. A baj csak az, hogy a listázottak többsége megerősítette, hogy önkéntes szerződést kötött a Tiszával" - írta Gajdics.

Mint ahogy a Mandiner is hírt adott róla, Magyar Péter és csapata saját támogatóik listáját állította össze. Az utóbbi napokban azonban egy szokatlan adatgyűjtési botrány ütötte fel a fejét a Tisza Párt környékén. A napvilágra került adatbázisban...

A táblázatban feltüntették, hogy az illetőnek van-e tapasztalata online kampányban, használ-e álprofilt a Facebookon, vagy rendelkezik-e politikai múlttal. A megjegyzések rovatban pedig többek között ilyen jellemzések szerepeltek:

- Ilyen és ehhez hasonló megjegyzésekkel értékelték a jelentkező önkénteseket, akik a lehetőséget megragadva csatlakoztak a programhoz.

Related posts