Ritka pillanat: a taxisok most nem csupán saját érdekeikért lépnek fel - G7 - Gazdasági történetek érthetően.

A Taxisok Érdekvédelmi Szervezete demonstrációt hívott össze, hogy felhívja a figyelmet az adórendszer reformjának szükségességére. A taxisok a Hősök teréről indulva a következő állomásaikhoz érkeznek: az Építési és Közlekedési Minisztérium, a Városháza, valamint a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) épülete. Az esemény végén a Budapesti Közlekedési Központ előtt zárják a tüntetést, hogy ezzel is kifejezzék követeléseiket.
Miért van ennek jelentősége? A közösségi platformokon hirdetett esemény kapcsán hangsúlyozzák, hogy a tüntetés nem csupán a taxisok problémáiról szól; ez az ügy mindenki érdekeit érinti. A magyar kisvállalkozói szektor tagjai egy kedvezőbb adócsomagért küzdenek: azt szeretnék elérni, hogy az alanyi adómentesség határát 18 millió forintra emeljék, és ellenzik az inflációval összefüggő adózási rendszert.
Felülnézetből nézve, az érdekvédelmi szervezet demonstrációja a fenntarthatóbb adózás, a zöldebb és biztonságosabb budapesti közlekedés, valamint a munkalehetőségek megteremtéséért folytatott harcot jelképezi. Véleményük szerint a Nemzetgazdasági Minisztériumnak (NGM) aktívan lépéseket kellene tennie annak érdekében, hogy a kisvállalkozók számára elérhetővé váljanak a tisztességes és stabil megélhetési lehetőségek, valamint a szükséges támogatások és kedvezményes hitelek.
Igen, az Országos Taxis Szövetség, amely független az érdekvédelmi szervezetektől, sem a decemberi, sem a legutóbbi demonstráción nem aktívan részt vett. "Mi a párbeszéd és a konstruktív tárgyalások hívei vagyunk, ez eddig is eredményeket hozott számunkra" - nyilatkozta a G7-nek Metál Zoltán, a szövetség elnöke.
Tágabb kontextus: ritka, hogy (részben) adóügyi követelésekkel tartsanak tüntetést idehaza, a taxisok megmozdulásain kívül a kisadózó vállalkozások tételes adója (kata) feltételeinek szigorítása váltott ki ilyet 2022-ben, 2014-ben pedig az internetadó bevezetésének (végül visszavont) terve.