Semjén Zsolt már előterjesztette a törvényjavaslatot a Nemzetközi Büntetőbírósággal kapcsolatban.

A Külgazdasági és Külügyminisztérium, a kormány döntésének megfelelően, elkészítette és már be is nyújtotta az Országgyűléshez a Nemzetközi Büntetőbíróságból (ICC) való kilépésről szóló törvényjavaslatot. Ezt Szijjártó Péter külügyminiszter jelentette be, aki hangsúlyozta, hogy "a bíróság nemcsak saját magát, hanem az egész nemzetközi bírósági rendszert is lejáratta azzal, hogy egy nyíltan antiszemita döntéssel nemzetközi körözést adott ki Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök ellen."
Szijjártó Péter kijelentette, hogy a parlament várhatóan még április végéig megkezdheti a törvényjavaslat tárgyalását, és május végén már szavazásra is bocsáthatják azt. Ezt követően az ENSZ-t is értesíteni fogják a döntésről. A kilépésről szóló javaslatot Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes terjesztette a törvényhozás elé, amely azzal indokolja a lépést, hogy Magyarország határozottan elutasítja a nemzetközi szervezetek, különösen a büntetőbíróságok politikai célokra való felhasználását.
A magyar kormány bejelentése, miszerint kilépünk az ICC-ből, éppen Netanjahu látogatásának reggelén történt. Eddig is számos kihívással néztünk szembe a hágai székhelyű büntetőbíróság tagságával kapcsolatban. Tavaly novemberben ugyanis elfogatóparancsot adtak ki az izraeli miniszterelnök és a volt védelmi miniszter ellen háborús bűncselekmények gyanúja miatt. Ennek tükrében elvárható lett volna, hogy a magyar hatóságok intézkedjenek, és Netanjahut letartóztassák, ha hazánkban lép be.
Netanjahu dicsérte a magyar kormány határozatát.