Sírva ébredtél az álmaidból? Nézzük meg a leggyakoribb okokat, amelyek a könnyekhez vezethetnek.


A videó megtekintéséhez kérjük, engedélyezze a JavaScript működését, illetve fontolja meg egy HTML5 videót támogató böngésző választását.

Sajnos nem csupán káprázatos álmokkal találkozunk, hanem az életünk során néha árnyékot vetnek ránk egy-egy fájdalmas emlék vagy szokatlan képzet. Ezek a gondolatok nemcsak a napunkat, hanem akár az egész hetünket is befolyásolhatják. Még bonyolultabbá válik a helyzet, hogy hajlamosak vagyunk túlmagyarázni az álmainkat: sokan úgy vélik, hogy az álomképek mélyebb üzeneteket hordoznak, és hogy valamilyen titkos tudásra világítanak rá. Az álmoskönyvek tanulmányozása alapján pedig egy rémálom sem feltétlenül jelent rosszat. De vajon miért ébredünk néha könnyekkel a szemünkben az éjszaka közepén? Mi rejlik ennek a mélyén?

Túlzott szorongás és feszültséggel teli érzelmek.

A stressz mindig utat talál magának, és az elmúlt évben valóban sok megpróbáltatás és nehézség rakódott ránk. Ennek már most is látható jelei lehetnek, például alvászavarok formájában. Sokan küzdenek álmatlansággal, hiszen az estéinket gyakran elárasztja a gondolatok tengere. Minél bonyolultabbak a mindennapi élethelyzetek, annál inkább feszültté válunk az éjszakai órákban, ami megnehezíti az elalvást. A folyamatos agyalás pedig nem marad következmények nélkül: kialvatlansághoz és zavaros álmokhoz vezethet. Felnőttként sokan már mesterfokon űzzük a negatív érzelmeink palástolását, különösen akkor, ha gyerekek is vannak a családban, akiket szeretnénk megóvni a stressztől. Nem akarjuk, hogy előttük megjelenjenek a könnyeink, vagy hogy türelmetlenek legyünk - sokszor inkább az éjszaka csendjében zokogunk, mert nem tudtuk megugrani az általunk kitűzött mércét.

Related posts