Az iOS 26 számos lényeges funkciót nélkülözhet az Európai Unió területén – figyelmeztet a Smarteast.


Az EU területén továbbra is várakozunk, hogy végre kihasználhassuk az iPhone tükrözés lehetőségét MacOS-en. Közben úgy tűnik, a Live Activities funkcióra sem érdemes számítanunk a közeljövőben. Mindez az Európai Unió szigorú Digitális Piacokról szóló jogszabályának (DMA) következményei között szerepel.

Az EU területén továbbra is várakozunk, hogy végre kihasználhassuk az iPhone tükrözés lehetőségét MacOS-en. Közben úgy tűnik, a Live Activities funkcióra sem érdemes számítanunk a közeljövőben. Mindez az Európai Unió szigorú Digitális Piacokról szóló jogszabályának (DMA) következményei között szerepel. Egy friss nyilatkozatban Kyle Andeer, az Apple jogi részlegének vezetője elmondta, hogy az iOS 26 egyes funkciói késhetnek az európai felhasználók számára, vagy akár egyáltalán nem is lesznek elérhetők. Felmerült az is, hogy az EU-s felhasználók esetleg elveszíthetik az AirDrop funkciót is.

Az Apple véleménye szerint az EU Digitális Piacokról szóló törvénye (DMA) kedvezőtlenül befolyásolja a vállalat működését, mivel arra kényszeríti, hogy technológiai megoldásait megossza más cégekkel. Továbbá a vállalat úgy látja, hogy a törvény által előírt adatvédelmi szabályok túlzóak, és úgy vélik, hogy ezek a rendelkezések bizonyos cégek, feltehetően európai székhellyel rendelkező vállalkozások számára kedveznek.

Az Apple ismételten hangsúlyozta, hogy a Meta visszaél a Digitális Piacokról szóló törvény (DMA) előírásaival, és olyan technológiákhoz, valamint felhasználói adatokhoz igényel hozzáférést, amelyek nem kapcsolódnak szorosan a Facebook vagy az Instagram alapvető szolgáltatásaihoz. Ezzel egy időben az Apple kénytelen késleltetni bizonyos termékek és funkciók bevezetését, mivel az uniós szabályozások teljesítése rendkívül bonyolulttá vált. Ráadásul ezek a jogszabályok nem minden vállalat számára egyformán érvényesek, ami további kihívásokat jelent.

Az Apple hivatalos nyilatkozata alapján a DMA nem a fogyasztók érdekeit védi, hanem inkább egyes vállalatok számára teremt kedvezőbb környezetet, különösen az európai piacon.

Érdekes látni, hogy míg az Apple az uniós szabályozó hatóságokkal küzd, addig a kínai kormány követelményeit teljes mértékben teljesíti. Remélhetőleg az EU és az Apple hamarosan megoldják ezeket a vitás kérdéseket, hiszen a mindennapi felhasználók, akik esetleg ugyanannyit vagy akár többet is költenek a termékekre, mint az amerikaiak, nem részesülnek ugyanazokból a lehetőségekből.

Related posts