Folytatódik a jogi csatározás az Átlátszó és a Szuverenitásvédelmi Hivatal között, amelynek következményei továbbra is figyelmet érdemelnek a bírósági színtéren.

Negatív kampányról és jogsértésről beszél a tényfeltáró portál, Lánczi Tamásék sorosoztak egyet.
Továbbra is zajlik az Átlátszó és a Szuverenitásvédelmi Hivatal közötti személyiségi jogi per – erről számolt be kedden az Átlátszó főszerkesztője.
A bíróság ezen a napon meghallgatta a felperest képviselő jogi képviselőt, aki hangsúlyozta, hogy az ügy már nem csupán az Átlátszó hírnevéről szól, hanem minden olyan hazai független sajtóorgánumot és civil szervezetet érint, akiket az átláthatósági törvény révén megpróbálnak ellehetetleníteni és feketelistára tenni.
Bodoky Tamás hangsúlyozta, hogy anyagi hátterük teljesen átlátható, hiszen éves pénzügyi beszámolóikban és honlapjukon a jogszabályok által előírtaknál sokkal részletesebb információkat tesznek közzé a bevételeik forrásairól. Mi is rendkívül fontosnak tartjuk az átláthatóságot, így nem azzal van gondunk, hogy a Szuverenitásvédelmi Hivatal ezt elvárja, hanem azzal, hogy az általunk önkéntesen megosztott adatokat hamis, megbélyegző és lejárató módon tálalják - tette hozzá.
Az Átlátszó jogi lépéseket tett a Lánczi-féle Szuverenitásvédelmi Hivatal ellen, mivel sérelemdíjat követel. A hivatal szerint azonban a vizsgálati jelentés csupán egy véleményként értelmezhető.
A főszerkesztő nyomatékosította, hogy az Átlátszó nem kap konkrét megbízásokat, saját elképzelésekkel és projektekkel pályáznak olyan szervezeteknél, amelyek a közszolgálati újságírás, a tényfeltáró munka és a sajtószabadság elveit vallják. A Szuverenitásvédelmi Hivatal ezek után az általunk önkéntesen közzétett információk, valamint az ezekhez kapcsolódó összeesküvés-elméletek alapján egy rágalmazó, jogsértő jelentést tett közzé, amelyben alaptalan vádakat fogalmazott meg támogatóinkkal szemben, és komoly állításokat fogalmazott meg az Átlátszó tevékenységéről is. Ezeket a súlyos vádakat állami intézményként közölte velünk szemben, így a magyar állam tekintélyével ruházta fel azokat. A Szuverenitásvédelmi Hivatal jelentése, valamint az ezt követő sajtómegjelenések és a közösségi médiában zajló kampány negatív hatással volt az Átlátszó megítélésére, sokan elfogadták az alaptalan állításokat - zárta nyilatkozatát Bodoky Tamás.
Bodoky Tamás: A Szuverenitásvédemi Hivatal kémregények szintjén vádaskodik
Az Átlátszó főszerkesztője ma a bírósági tárgyaláson nem tudta érdemben megcáfolni a Szuverenitásvédelmi Hivatal által közzétett jelentésben foglaltakat - értesültünk a szervezettől. Bodoky Tamás megerősítette, hogy az Átlátszó hozzájárulhatott a Sargentini-jelentéshez, amely a Magyarországgal szembeni uniós nyomásgyakorlás egyik kulcsfontosságú eszközévé vált. A bírónő kérdésére azt is elismerte, hogy a szervezet külföldi finanszírozói között megtalálható az Európai Bizottság és Soros György. A per folytatása ősszel várható, és a Szuverenitásvédelmi Hivatal kitart álláspontja mellett - zárult a közleményük.