Vitézy Dávid szerint Budapest jövője izgalmas lehetőségeket rejteget, mivel a főváros 23 önálló városra is szétválhat. Ez a javaslat új perspektívákat nyithat meg a város fejlesztésében és irányításában, lehetővé téve a helyi identitások erősödését és a k

Vitézy Dávid, a Podmaniczky Mozgalom frakcióvezetője, közösségi oldalán osztotta meg gondolatait az önazonosság védelméről szóló törvényjavaslat várható fővárosi hatásairól. Véleménye szerint a javaslat 23 különböző városra szabdalt fővárost eredményezne, ami nemcsak a város egységét veszélyeztetné, hanem a fejlesztési projekteket is megakasztaná.
"Budapest számára beláthatatlan következményekkel jár az Alaptörvény nemrég elfogadott módosítása alapján a kormány által frissen benyújtott törvényjavaslat a "helyi önazonosság védelméről"" - írta a közösségi oldalán Vitézy Dávid, a Podmaniczky Mozgalom frakcióvezetője.
Egy korábbi írásunkban már foglalkoztunk az önazonosság védelmét célzó törvényjavaslattal, amelynek fő célja, hogy a települések saját hatáskörükben szabályozhassák a betelepülést és az onnan érkezők ingatlanvásárlásait. E törvény lehetőséget biztosít az önkormányzatoknak arra, hogy jelentős helyi adóbevételekhez jussanak, ugyanakkor a lakás- és háztulajdonosok számára potenciális hátrányokat is jelenthet, ha a szabályozások révén korlátozzák az ingatlanok adásvételét.
A törvényjavaslat értelmében Budapest területén a kerületi önkormányzatok szerepe válik meghatározóvá. "Ezáltal a főváros 23 önálló városra tagozódik, ami eddig soha nem volt tapasztalható" - hangsúlyozta az illetékes.
A frakcióvezető szerint "nonszensz", hogy a kerületek a fővárosi lakosok költözését "kénye-kedve szerint eltérő feltételekhez" kötheti, ami teljesen lebéníthatja a városfejlesztést. Hozzátette, "Budapest gazdasága és szolgáltatási, felsőoktatási rendszere abból él és fejlődik, és versenyzik az európai színtéren, hogy az ország egészéből vonz új munkaerőt és hallgatókat" ami teljesen megállna. A lakosság pedig az agglomerációban terül szét, miközben a fővárosi rozsdaövezetekben 71 ezer lakást lehetne építeni, a lakosságot pedig az ilyen övezetekbe kellene vezetni. "Ez a törvény azonban számos olyan új kerületi "önvédelmi" akciót és szabályt vetít előre, ami ezt megakadályozhatja" - fogalmazott.
A bejegyzése végén megemlítette, hogy a törvény nem kínál megoldást a lakáspiaci problémákra, sőt, "Budapest esetében lényegében csak hátrányos következményekkel jár".